AVV III – pozvánka na prezentaci projektů

Uplynulé ročníky Workshop Architektura ve vzdělávání 1. ročník – odkaz Architektura ve vzdělávání jako projekt – odkaz Workshop Architektura ve vzdělávání / zpráva z 1. ročníku – odkaz Workshop Architektura ve vzdělávání 2. ročník – odkaz Workshop Architektura ve vzdělávání / představení projektů 2. ročníku –

Ostrovy v Šumperku

Co je to město? Jak se tvoří, proč a kým? Existují mezi domy vztahy? Co je a k čemu slouží prostor mezi budovami? Tvořivě vzdělávací dílna pro děti prvního stupně ZŠ, na motivy hry Ostrovy, pod vedením Ondřeje Teplého, Kristýny Staré a Josefa Čevory. Pojďte si s námi jedno takové město postavit! Nutná rezervace na rsvp@okraslovacispolek.org.  A jak to vše dopadlo? Za fotografie děkujeme autorům Radanu Volnohradskému a Zdeňku Dohnálkovi.

Workshop Architektura ve vzdělávání III

Nenechte si ujít již třetí ročník studentského workshopu Architektura ve vzdělávání pod záštitou České komory architektů a za podpory Fakulty architektury ČVUT Ohodnocen 2 kredity. Přihlásit se můžete do 7.října 2016 na email: kristyna@architektiveskole.cz Aktivity s tematikou oboru architektura a urbanismus zlepšují vnímavost k prostředí kolem nás, podporují povědomí o vzájemném vztahu prostředí a člověka, podněcují k tvořivému myšlení, vedou k týmové spolupráci a občanské angažovanosti. První a druhý ročník, kdy vzniklo jen na FA ČVUT téměř 50 projektů, se soustředily na delší a kratší programy využitelné zejména v rámci projektových dnů či celých vyučovacích hodin a to jak na školách mateřských, tak základních i středních. Oba ročníky probíhaly i na FP TUL v Liberci, kde byla zadání jednot...

OTTA: Vzdělávání dětí a mládeže v architektuře

26. 5. 2016, Česká komora architektů, Praha Česká komorou architektů (ČKA) ve spolupráci s platformou Architekti ve škole, Nadací Proměny Karla Komárka a spolkem Pěstuj prostor uspořádala setkání z debatního cyklu OTTA věnované tématu "Vzdělávání dětí a mládeže v architektuře". Zápis z mezioborové diskuse ke stažení přílohou či na odkazu ČKA. Vztah a odpovědnost k místu pěstované od dětství, péče o naše prostředí, témata, která tovřila základ kcětnového setkání, které navázalo na